Propad zelené plochy v ulici Růžová

Ruzova0.jpg

V pondělí 22.7.2019 odpoledne došlo při opravě havárie vodovodu k propadu části zelené plochy v Růžové ulici vedle domu č.p. 815, v prostoru starého důlního díla zjištěného v roce 2012.

 Ještě v ten samý den večer bylo místo propadu zajištěno přivolanou Báňskou záchrannou službou. V úterý dopoledne zřejmě vlivem uvedeného úniku vody (prozatím jen domněnka) došlo k dalšímu propadu v těsné blízkosti onoho původního. Tentokrát se však již jednalo o propad v komunikaci (chodník i vozovka). Technické oddělení jako správce komunikací tedy opětovně povolalo Báňskou záchrannou službou, která propad znovu bezpečně a rychle zajistila. V tuto chvíli je Růžová ulice v místě propadů zcela uzavřena pro dopravní provoz. Město nyní musí vyčkat rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, jakým způsobem a kdy budou propady komplexně zajištěny. „Jménem vedení města děkuji za bezvadnou spolupráci našeho technického oddělení, společnosti VHS a dalších, díky nimž je oblast propadů pod kontrolou a dodávka pitné vody zůstala nepřerušena. Musíme být neustále připraveni, že se podobné krizové situace mohou dít, díky charakteristické poloze Kutné Hory, ale události posledních dní ukázaly, že je dokážeme rychle a spolehlivě řešit,“ uvedla místostarostka Silvia Doušová.

V uvedené lokalitě je stejně jako ve zbytku města zřejmé, že se jedná o důsledek těžební činnosti, jejíž následky lze v dnešní době jen velmi těžko předvídat. V lokalitě Žižkova vycházelo žilné pásmo až téměř na povrch, existovalo zde kdysi i několik desítek dolů. V době těžby se jednalo o neobydlenou část města, nyní je charakter tohoto místa zcela odlišný.

Obyvatelům města děkujeme za trpělivost a pochopení.

Ruzova1.JPG

Ruzova2.jpg

 

 

Ruzova3.jpg

Dobroslav Vepřek
referent technického oddělení
Městský úřad Kutná Hora
tel.: 327 710 186, 724 898 158
veprek@mu_kutnahora_cz

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » Propad zelené plochy v ulici Růžová

Nahoru