Nabídka pomoci pro Město Kutná Hora

Vážení spoluobčané,

z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologického výskytu koronaviru, vyhlášením nouzového stavu na celém území ČR a aktuálním usnesením vlády Město Kutná Hora nabízí následující nabídky pomoci:

  • Je k dispozici nepřetržitá linka tísňové péče pro seniory a zdravotně postižené Život PLUS na telefonu 327 532 900 nebo 724 182 325.
  • Osamocení senioři a osoby se zdravotním postižením mohou využít pro zajištění nákupů základních potravin, vyzvednutí léků služby Dobrovolnického centra Oblastní charity Kutná Hora v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 na telefonu 733 755 972, paní Jindřiška Vinická. Dobrovolníci jsou evidováni a je možné ověřit jejich totožnost na uvedeném telefonním čísle.

  • Osamocení senioři a osoby se zdravotním postižením mohou využít pro zajištění nákupů základních potravin, vyzvednutí léků  pomoc České pirátské strany, Kutná Hora, kdykoliv na telefonu 778 111 488, paní Klára Kocmanová,  Česká pirátská strana, Kutná Hora. Dobrovolníci jsou evidováni a je možné ověřit jejich totožnost na uvedeném telefonním čísle.

  • Osamocení senioři a osoby se zdravotním postižením mohou využít pro zajištění nákupů základních potravin, vyzvednutí léků služby, venčení pejsků Junák – český skaut, Kutná Hora od 8:00 do 20:00 na telefonu 774 250 395, paní Johanka Klingerová. Dobrovolníci jsou evidováni a je možné ověřit jejich totožnost na uvedeném telefonním čísle.

  • Nadační fond PES V NOUZI nabízí pomoc s venčením pejsků seniorů, kteří mají obavy o své zdraví a nechtějí opouštět domov. Obracejte se na paní Evu Šteklovou,   tel. 77 55 66 136, email: info@pesvnouzi_cz, www.pesvnouzi.cz

Všechny spoluobčany důrazně žádáme, aby využívali nabídky pomoci v nejnutnějších případech, které nesnesou odkladu. Současně žádáme seniory a zdravotně postižené, jejich rodinné příslušníky a blízké, aby v případě zhoršení svého zdravotního stavu nebo nařízení karantény informovali předem dobrovolníky, kteří nabízejí pomoc.

                                                        Ing. Josef Viktora
                                                                 starosta

Mgr. Vít Šnajdr                                                                                Mgr. Silvia Doušová
  místostarosta                                                                                         místostarostka

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » Nabídka pomoci pro Město Kutná Hora

Nahoru