Nový systém městské autobusové dopravy

Po více než 30 letech přichází revoluční změna systému linek městské autobusové dopravy. Již 14. října přestane platit současný systém značení linek (1 až 7) a bude zaveden nový. Linky zajišťující obsluhu během pracovního dne získají označení 11 až 17 a víkendová linka číslo 91. Důvodem je nezaměnitelnost se stávajícími linkami.

Co změny přinesou?

Těšit se mohou především obyvatelé Karlova a dolního Žižkova (Vrchlice). Nové linky 15 (Karlov) a 14 (Vrchlice) výrazně zlepší dopravní obslužnost těchto městských částí. Obyvatelé Kaňku se dočkají nárůstu počtu spojů, vhodnějších časů odjezdů a příjezdů autobusů, a především přímého spojení se sídlištěm Šipší a ČKD (linka 17). Obyvatelé centra může těšit počet linek, které budou obsluhovat zastávky vybudované v loňském roce. Místo linky jediné budou hned tři. A sice linky 12, 13 a 14. Všechny ranní i odpolední spěšné vlaky z/do Prahy s názvem „Sp Vrchlice 190X“ budou mít zajištěny přípoj na autobus. Vzroste počet spojů o víkendu, které nově budou zajíždět do centra města. Velkou výhodou je, že každá linka má pěvně stanovenou trasu, cestující tedy nemusí v jízdním řádu zjišťovat, zda daný spoj nejede jinudy (výjimku tvoří pouze linka 16). Na zastávkách budou vyvěšeny zjednodušené odjezdové jízdní řády pro lepší přehlednost.

Vítáme veškerou součinnost cestujících. Mohou se na nás obracet s nápady a připomínkami na e-mailové adrese mhd@kutnahora_cz. Každou připomínkou se budeme zabývat.

Seznam nových linek:
11 : poliklinika-aut.st.-sídliště Šipší-hl.nádraží-Malín-Hlízov
12 : poliklinika-U Kamenné kašny-sídliště Šipší-hl.nádraží-Malín
13 : poliklinika-U Kamenné kašny-Avia-hl.nádraží
14 : Na Vrchlici-U Kamenné kašny-Avia-hl.nádraží
15 : poliklinika-aut.st.-Karlov-hl.nádraží-Malín-Hlízov
16 : celnice-Karlov-žel.st.-Avia-hl.nádraží-Malín
17 : celnice-Karlov-sídliště Šipší-aut.st.-Kaňk
91 : poliklinika-U Kamenné kašny-sídliště Šipší-hl.nádraží-Malín

201910_khl_mapa

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » Nový systém městské autobusové dopravy

Nahoru