Problematika těžkých kovů

Lehký život s těžkými kovy

Vítejte na stránkách osvětové kampaně Města Kutná Hora o problematice těžkých kovů. Od září se po dobu 6 měsíců budete setkávat s informačními letáky, které budou součástí Kutnohorských listů, jež každý měsíc míří do vašich poštovních schránek. Kromě tištěné podoby umístíme aktuální leták v elektronické podobě i na naše stránky. V letácích naleznete užitečné informace, tipy i rady, jak se bezpečně chovat v místech s vyšším výskytem těžkých kovů v půdě. Ty totiž mohou při lehkomyslné manipulaci představovat zdravotní rizika.

Součástí kampaně je i krátký dokumentární film, který můžete shlédnout na této stránce. 

Věříme, že tímto projektem pomůžeme Kutnohořanům v lepší orientaci v této náročné problematice, a zajistíme jim lehčí život s těžkými kovy, jenž jsou nechtěným dědictvím po našich předcích.

1. Na haldách poklady nenajdete

Víte, co jsou to haldy? Proč jsou nebezpečné a proč není radno si s nimi zahrávat? Jak se chovat, abyste předešli kontaktu s těžkými kovy, které obsahují? Odpovědi na tyto otázky přináší první leták naší kampaně.

Na haldách poklady nenajdete

Pro zvětšení letáku jej stačí rozkliknout

2. Těžké kovy mohou být v zelenině i v tělech hospodářských zvířat

Víte, co jíte a čím krmíte svá hospodářská zvířata i domácí mazlíčky? Ať už jste vášniví zahrádkáři, houbaři nebo chovatelé drůbeže, měli byste mít na paměti základní pravidla, která vám usnadní život s těžkými kovy na Kutnohorsku. A s nimi vás seznámí druhý leták naší kampaně.  

letak_c_2_zelenina

Pro zvětšení letáku jej stačí rozkliknout

Co nás čeká v listopadu?

Třetí leták vás seznámí s bezpečným užíváním vody ze studní v rizikových oblastech.

 Dokument o těžkých kovech na kutnohorsku

Home » Městský úřad » Městský úřad » Problematika těžkých kovů

Nahoru