SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2018

28. 11. 2018, 19:00

SEVERSKÝ FILMOVÝ PODZIM 2018
Místo konání: podkrovní sál v Severním křídle. Vstupné: 50 Kč

 

14. 11. | 19:00 hod.

CO NIKDO NEVÍ (Det som ingen ved) | Dánský thriller od Søren Kragh-Jacobsen, 2008

Thomasova sestra Charlotta se utopí při plavání. Když Thomas prochází její věci, objeví důkazy o tom, že jejich otec pracoval pro tajnou službu. Vypadá to, že se Charlotta o věci snažila zjistit víc a její smrt může s prací zemřelého otce souviset. Domluví si schůzku s otcovým dávným kamarádem z námořnictva, který se ze všech Thomasových otázek vykroutí. Thomas si je téměř jistý, že neříká pravdu, naopak nabyde přesvědčení, že se s jeho sestrou krátce před smrtí musel setkat. Thomas se angažuje v pátrání stále víc a brzo zjišťuje, že je i se svou rodinou sledován skupinou neznámých lidí.

(Zdroj: eurofilmfest.cz)

 

21. 11. | 19:00 hod.

JSEM TVÁ (Jeg er din) | Norské drama od Iram Haq, 2013

Mina žije sama se svým malým synkem Felixem a svůj život rozděluje mezi konkurzy na vysněnou roli a hledání ideálního partnera. Ale s každým dalším zkaženým konkurzem a nefunkčním vztahem se její naděje začínají rozplývat. Jednoho dne ale potká švédského režiséra Jespera a možná, že právě on bude ten pravý. Nebo to bude jen další zklamání, jak jí to předpovídala její matka? Lásku dávat je totiž velmi těžké, pokud jste ji ještě nikdy nedostali. Celovečerní debut talentované zpěvačky, herečky a režisérky Iram Haq zpracovává mimo tématu rodinných a partnerských vztahů i téma východních emigrantů v severských zemích a pocitu vykořenění. (Zdroj: Febiofest)

 

28. 11. | 19:00 hod.

KYSELÉ VÁNOCE (En underbar jävla jul) | Švédská drama komedie od Heleny Bergstörm, 2015

Simon a Oscar jsou už tři roky spolu. Teď koupili dům spolu se svou společnou přítelkyní Cissi, která čeká s jedním z nich dítě. Chtějí to oznámit svým rodinám. A kdy je ten nejlepší čas? No přece o Vánocích, v čas pohody a tolerance, kdy se všichni musí mít rádi a být na sebe hodní.

(Zdroj: Severský filmový klub)

Typ: Jiná akce

Místo konání: Jezuitská kolej - GASK

Web: http://www.gask.cz