Otevřené sklepy nejen kutnohorských vinařů

11. 06. 2022, 14:00

Vinaři z širokého okolí Kutné Hory se spojili dohromady a připravili pro vás jedinečnou příležitost nahlédnout pod pokličku výroby vína. Při příležitosti otevřených sklepů si můžete prohlédnout výrobní prostory jednotlivých producentů, ochutnat jejich vína a dozvědět se zajímavosti ze světa vinařství.
 
V pěti obcích najdete otevřené sklepy sedmi českých vinařů. V každém vinařství bude připraveno minimálně 6 vzorků vín za 200 Kč.
 
A co můžete čekat od vinařů na východ od Prahy? Na Kutnohorsku se daří hlavně pinotům, v Konárovicích dává blízkost Labe ideální podmínky pro ryzlink a ve Ždánicích vyšší nadmořská výška přeje ranějším odrůdám jako Muškát moravský. Určitě při ochutnávkách nevynechte červená vína, protože doby, kdy se daly modré hrozny pěstovat jen na dalekém jihu, jsou dávno pryč a Češi už umí skvělá červená vína.
22197-kutnohorsti-vinari.jpg

Typ: Jiná akce

Organizátor: Vinné sklepy Kutná Hora, Vinařství Hanuš - Kutná Hora, Vinařství Kocián - Kutná Hora, Vinařství Horák - Choltice, Vinařství Štefánek - Vinice, Vinařství Konárovice - Konárovice, Vinařství Hynek - Ždánice, Vinařství Fořt - Ždánice

Místo konání: Vinné sklepy Kutná Hora, Vinařství Hanuš - Kutná Hora, Vinařství Kocián - Kutná Hora, Vinařství Horák - Choltice, Vinařství Štefánek - Vinice, Vinařství Konárovice - Konárovice, Vinařství Hynek - Ždánice, Vinařství Fořt - Ždánice

Web: http://vinozkutnehory.cz/