Den otevřených dveří - putování kutnohorskou historií

22. 09. 2018, 09:00

Historické jádro Kutné Hory patří mezi památky UNESCO. Díky evropským fondům byl rekonstruován dům Mikuláše Dačického, který se tak stal vzdělávacím a prezentačním centrem světového dědictví UNESCO. Interaktivní expozice seznamují návštěvníky s jednotlivými památkami ČR zapsanými na tomto seznamu, především pak s Kutnou Horou. Díky unikátnímu pojetí umožňuje nejen získávat informace, ale také hledat, objevovat, tvořit a nalézat souvislosti.

Co na vás čeká?

Prohlídky

Po dobu trvání akce bude Dačického dům, všechny jeho sály, místnosti a expozice, otevřen pro návštěvníky zdarma, bez nutnosti organizovaných prohlídek.

Přednášky

Pokud se chcete dozvědět více o UNESCO a o Kutné Hoře, v přednáškovém sále Dačického domu budou probíhat dvě přednášky zaměřené právě na tato témata. Z kapacitních důvodů je nutné se předem registrovat (viz formulář, informace níže).


Putování historií v Kutné Hoře

Zajímají vás další kutnohorské památky? Připravili jsme pro vás zastávky u Sankturinovského domu, Vlašského dvora, Vorlíčkových sadů, městské knihovny a Jezuitské koleje.


Prezentace dalších projektů

Evropské fondy pomáhají i na jiných místech. Na akci vám představíme pět dalších úspěšných projektů, které zlepšily kvalitu života ve Středočeském kraji a v Praze.

Aktivity pro děti i dospělé

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Pro děti máme připravenou opičí dráhu a pro dospělé soutěže a kvízy. Těšit se můžete také na fotokoutek.
 

Registrace na přednášku

Přednášky jsou vhodné pro děti i dospělé.
Maximální počet účastníků jedné přednášky je 60.

Časy přednášek: 11:00 a 13:00 

Nutná rezervace místa na přednášce na: www.dotaceEU.cz/DOD

Vstupenky  budou vydávány v den konání akce na vyznačeném místě.

4227-dod.jpg

Typ: Jiná akce

Web: http://www.dotaceEU.cz/DOD