Zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení v roce 2021

zateplen__.jpg

Občané Kutné Hory mohou požádat o zápůjčku z Fondu rozvoje bydlení do konce února 2021

Zastupitelstvo města Kutné Hory schválilo, při svém řádném zasedání 15. prosince 2020, vyhlášení výběrového řízení na zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení. Příjem žádostí probíhá do 28. února 2021.

Již řadu let Město Kutná Hora poskytuje svým občanům zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení ze zvláštního účelového účtu dle obecně závazné vyhlášky Města Kutné Hory č. 1/2019. Mnoho občanů již tuto možnost zápůjčky od Města využilo a vylepšilo si tak své nemovitosti a prostory k bydlení.

Jedná se o návratné zápůjčky určené na opravu a údržbu nemovitostí (obytných staveb) a na nástavby či vestavby nových bytových jednotek na území města, viz níže uvedené tituly zápůjček. Žadatelé si mohou půjčit na rekonstrukci jednoho objektu až 500 000,- Kč, při úroku 3% a době splácení max. 5let. Žadatel si dobu splácení může snížit nebo naopak zažádat o odložení splátek pokud se v průběhu let dostane do tíživé životní situace.

Příklad: Žadatel si zapůjčí na výměnu oken ve svém domě 100 000,- Kč. Měsíčně bude splácet 1797,- Kč, za 5let (tj. 60 splátek) zaplatí celkem 107 812,- Kč (úroky jsou vypočítávány složeným úročením). Za vedení účtu nic neplatí. Tudíž za svou zápůjčku vrátí Městu na úrocích pouze o 7 812,- Kč více.

Žadateli mohou být pouze fyzické a právnické osoby, které jsou vlastníky obytných budov nebo staveb na území města Kutná Hora (tj. Kutná Hora, Kaňk, Malín, Sedlec, Neškaredice, Perštejnec a Poličany) a přijmou závazky dle vyhlášky č. 1/2019.

Tituly (druhy) zápůjček:

01 Obnova střechy a střešní konstrukce starší 10 let

02 Zřízení plynového nebo elektrického vytápění ve stávajícím domě nebo při nové výstavbě

03 Dodatečná izolace domu staršího 10 let proti spodní vodě

04 Celková obnova fasády domu

05 Zateplení obvodového pláště domu

06 Nástavba nebo vestavba nové bytové jednotky (min 34 m2 podlahové plochy)

07 Oprava fasády včetně nového barevného nátěru

08 Připojení domu na sítě technické vybavenosti (plynová, vodovodní a kanalizační přípojka)

09 Vybudování WC a koupelny či sprchového koutu v bytě kde dosud nejsou nebo rekonstrukce stávajícího WC a koupelny

10 Výměna oken za tepelně izolační

11 Přístavba nové bytové jednotky

12 Rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě

13 Rekonstrukce vodovodních rozvodů a odpadů

14 Rekonstrukce elektroinstalace

15 Výměna rozvodů plynu v havarijním stavu

16 Rekonstrukce výtahů v bytových domech dle podmínek EU

17 na zhotovení parkovacího místa

 

Bližší informace a formulář žádosti o zápůjčku obdrží občané na odboru regionálního rozvoje a územního plánování u paní Yvety Horynové DiS., tel. 327 710 234, e-mail: horynova@mu_kutnahora_cz, MÚ, Václavské nám. 182, Kutná Hora. Formulář žádosti je umístěn ZDE.

 

Y. Horynová, Odbor regionálního rozvoje a územního plánování Městského úřadu K. Hora

Home » Městský úřad » Městský úřad » Organizační struktura » Odbor reg. rozvoje a územního plánování » Zápůjčky z FRB a příspěvky na kanalizační přípojky » Zápůjčky z Fondu rozvoje bydlení v roce 2021

Nahoru