MEZINÁRODNÍ CVIČENÍ DARK BLADE 2019 (9. 5. – 3. 6. 2019)

znak_19.jpg

V květnu 2019 se v České republice uskuteční mezinárodní cvičení Dark Blade, které bude zaměřené na taktický výcvik posádek vrtulníků. Příprava však začala už tento týden a to úvodní plánovací konferencí na náměšťské základně.

Během konference se čeští vojenští specialisté společně se zástupci zahraničních armád seznámili s konceptem cvičení Dark Blade 2019. Vzájemná interoperabilita během provádění mnohonárodních vrtulníkových operací, jako jsou například lety s taktickým námětem, a především mise COMAO (Composite Air Operations), je považována za hlavní výcvik.

Vedle toho mají jednotlivé národy možnost provádět specifický výcvik dle svých požadavků ve spolupráci s vybranými jednotkami pozemních a speciálních sil s technikou. Pro příslušníky těchto jednotek bude zase přínosem možnost výcviku s vrtulníky jiných armád.

S pořádáním cvičení takového rozsahu máme zkušenosti z předešlých let, kdy naše základna hostila obdobné mezinárodní cvičení,“ vysvětlil zástupce velitele 22. základny vrtulníkového letectva a zároveň řídící cvičení Dark Blade 2019 plukovník Miroslav Svoboda. „Navíc základna letos v květnu vyslala skupinu pozorovatelů na cvičení Hot Blade 2018 v Portugalsku, kde naši odborníci získali zkušenosti se specifiky plánování a provedení cvičení,“ dodal plukovník Svoboda.

Více zde: http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/pripravovane-cviceni-darke-blade-2019-zacalo-planovaci-konferenci-na-namestske-zakladne-204698/

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » MEZINÁRODNÍ CVIČENÍ DARK BLADE 2019 (9. 5. – 3. 6. 2019)

Nahoru