Koronavirus – mim. opatření od 14. března 2020 od 6.00

Vážení občané,

Vláda České republiky rozhodla s účinností od 14. března 2020 od 6.00 o uzavření všech obchodů, s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších.

Z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ platí od 12. března na území České republiky NOUZOVÝ STAV od 14.00 hodin dne 12. března 2020 na dobu 30 dnů.

S platností od 13. 3. Město Kutná Hora zavedlo tato preventivní opatření:

 • Město Kutná Hora, zřizovatel Příspěvkové organizace Mateřská škola Pohádka pověřilo vedení školky zajištěním péče o děti zaměstnanců Záchranného integrovaného systému Kutná Hora a Oblastní nemocnice Kolín a. s., nemocnice Středočeského kraje, nemocnice Kutná Hora v období od 16. 3. 2020 do odvolání. Péči zajistí zaměstnanci příspěvkové organizace Mateřská škola Pohádka v prostorách mateřské školy. Děti budou rozděleny do skupin v počtu 10 dětí.
 • Uzavření sportovišť – sportovní haly Klimeška, plaveckého bazénu včetně sauny, zimního stadionu a to až do odvolání
 • Uzavření základních a mateřských škol, základní umělecké školy
 • Uzavření příspěvkových organizací Průvodcovské služby, Galerie Felixe Jeneweina,
  Městské knihovny, Městského Tylova divadla a kina
 • Město Kutná Hora v souladu s doporučením MŠMT z důvodu ochrany a prevence nebezpečí rozšíření nemoci COVID-19 rozhodlo dnes 12. 3. 2020 o uzavření mateřských škol v Kutné Hoře. Od pondělí 16. 3. 2020 budou do odvolání uzavřeny příspěvkové organizace Mateřské školy Kutná Hora.
 • Uzavření Informačních center
 • Od 13. března 6.00 hodin platí zákaz veškerých akcí a shromáždění s účastí nad 30
  osob. Nevztahuje se na pohřby.
 • Na základě nařízení vlády platí uzavření provozoven stravovacích služeb v době mezi 20.00 a 6.00 hodin.
 • Od pátku 13. března od 6.00 byl vyhlášen i zákaz vstupu veřejnosti do posiloven, koupališť, wellness služeb či saun, ale také do veřejných knihoven a galerií.

Všechna tato opatření jsou přijímána za účelem omezení nekontrolovatelného šíření koronaviru. Je třeba všechna opatření dodržovat a chovat se odpovědně. Ke komunikaci s úřady využívejte v co největší míře elektronickou poštu. Osobní návštěvy a všechny kontakty omezte na nezbytně nutnou dobu. Je naprosto nutné a zásadní dodržovat absolutní hygienu. Po příjezdu ze zahraničí, hlavně z rizikových oblastí dodržujte povinnost zůstat v domácí karanténě, v případě příznaků nemoci kontaktujte svého praktického lékaře bez osobní návštěvy. Sledujte všechna doporučení a opatření, která jsou k dispozici na webových stránkách města, sociálních sítích a ve veřejných sdělovacích prostředcích.

Situaci vyhodnocuji jako velmi vážnou. Proto apeluji na Vás na všechny k zachování klidu, občanské poslušnosti a dodržování všech opatření a nařízení. Jenom tak omezíme nekontrolovatelné šíření této nebezpečné nemoci.

Josef Viktora, starosta

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » Koronavirus – mim. opatření od 14. března 2020 od 6.00

Nahoru