Boj proti černým skládkám.

fotopast1.jpg

Město Kutná Hora investovalo finance do nákupu dvou kusů fotopastí, které budou pomáhat v boji proti černým skládkám. Každoročně platí Město Kutná Hora za likvidaci černých skládek v katastrálním území Kutné Hory okolo 50 tis. korun.

Fotopasti instalovali strážníci Městské policie ve spolupráci s pracovníky Městského úřadu Kutná Hora a Komisí pro životní prostředí koncem minulého týdne. Byly vytipovány lokality na území města, kde docházelo k častému výskytu černých skládek či nepovolené těžbě dřeva z městských lesů. Vedle kamerového systému tak mají strážníci další zařízení, které jim dopomůže dohledat například původce černé skládky či nenechavce. 

 "Výhodou těchto digitálních technologií, které mají i noční vidění, je jejich mobilita. V případě potřeby je možné fotopasti jednoduše přemístit tam, kde bude potřeba," uvedl ředitel Městské policie Kutná Hora Ing. Václav Mareček s tím, že záběry na rozdíl od kamerového systému budou vyhodnocovány jednou za dva dny. „Doufáme, že se tento nový systém osvědčí preventivně stejně jako v jiných městech, kde už je zaveden a neukáznění občané místo do lesa, kde jim navíc hrozí za černé skládky tisícové pokuty, začnou využívat k odkládání odpadu sběrný dvůr,“ dodal ředitel Městské policie Kutná Hora.

Autor: Monika Pravdová, Obzory Kutnohorska

Fotopast - foto

Home » Městský úřad » Městský úřad » MÚ informuje » Odpadové hospodářství » Aktuality » Boj proti černým skládkám.

Nahoru