Odpadové hospodářství

Zastupitelstvo města Kutné Hory schválilo na svém zasedání dne 9. května 2017 usnesením č.110/17 Plán odpadového hospodářství města Kutná Hora pro období 2017 - 2021

Aktuality

Od 29.5.2017 bude zahájen svoz biopopelnic v části Neškaredice.

Image

Dobrovolnická úklidová akce proběhne v sobotu 8. dubna a 22. dubna.

Po úspěšném úklidu v loňském roce, tak i letos organizujeme další ročník dobrovolnické úklidové akce s názvem Ukliďme svět, ukliďme Česko! V celé republice je vyhlášeným dnem D – sobota 8. dubna. K tomuto datu se připojí i Kutná Hora. Úklid bude zaměřen na vysbírání odpadků v blízkém okolí a na lesních cestách. Každý se tedy může přihlásit na www.UklidmeCesko.cz a tím ulehčit přírodě od odpadků. Pokud Vám je akce Ukliďme Česko blízká, připojte se i Vy. Věříme, že dáme dohromady dostatečný počet nadšenců, kteří jsou ochotni s nepořádkem kolem nás „zatočit“. Druhá úklidová vlna proběhne díky členům spolku DENEMARK v sobotu 22. dubna.  Uklízet se budou části Sukov, pod Kaňkem směrem na Gruntu („linkovka“, lesík v okolí menhirů), Na Rovinách, lesík u bývalých kasáren a okolí toku Bylanky od Dolního Žižkova. K akci se připojí pracovníci Povodí Labe, kteří vysbírají okolí říčky Vrchlice od „Královské procházky“ až po hlavní vlakové nádraží.

Dobrovolníkům poskytneme i materiální podporu jako jsou PE pytle a pracovní rukavice. Tyto pomůcky budou k dispozici od 3. dubna na MÚ v Kutné Hoře, Vlašský dvůr, v kanceláři č. 13. Dobrovolníky prosíme, aby pytle s nasbíraným odpadem odkládaly k městským odpadkovým košům. Sdělit nám odlehlejší místo, na kterém budou připraveny pytle s odpadem, můžete prostřednictvím e-mailu hladikova@mu_kutnahora_cz. Svoz odpadu budou zajišťovat Technické služby Kutná Hora spol. s r.o.

Jak se nám podaří uklidit Kutnou Horu, záleží na každém z nás! Čím více dobrovolníků bude, tím je větší šance na čistotu našeho okolí. Všem co není lhostejný nepořádek a zapojí se do úklidu, předem moc děkujeme.

Dobrovolníci budou uklízet v lokalitách:
 
6.4. - Lorec - ZŠ TGM
7.4. - úklid hřiště "Sokolák" a směr na Bylanku - ZŠ Žižkov
8.4. - dobrovolníci "Ukliďme Česko" - sídliště Šipší pod Kaňkem, směrem k Lorci
8.4. - po Vrchlici od "Královské procházky" k hlavnímu nádraží - Povodí Labe
8.4. - dobrovolníci přihlášeni na webu Ukliďme Česko
20.4. - úvoz na Kaňk, část sídliště Šipší - ZŠ Jana Palacha
24.4. - úklid po Vrchlici - ZŠ Kamenná stezka 
21.4. - od Sedlce k rozhledně na Kaňku - Havířská bouda - LEAR Corporation Kolín
22.4. - Třešňovka, lesík u menhirů, Linkovka, údolí Bylanky, Rovina, lesík naproti bývalým kasárnám - Denemark
  


Zastupitelstvo města Kutná Hora dne 8. listopadu schválilo na svém zasedání Harmonogram svozu odpadů na rok 2017. Ke stažení: ZDE

„My třídíme nejlépe“

Středočeský kraj letos pořádá již 12. ročník soutěže „My třídíme nejlépe“. Hlavním hodnotícím kritériem je množství nasbíraného tříděného odpadu z barevných kontejnerů. Město Kutná Hora je do soutěže zapojeno a aktuálně jsme na  9. místě z dvaceti středočeských měst nad 10 tis. obyvatel.

Třídit odpad má smysl!

Občané města mohou třídit papír, plast, nápojový karton a sklo na celkem 118ti  kontejnerových stanovištích nacházejících se na území Kutné Hory. Navíc do sběrného dvora v ulici Zelenkova a do výkupny společnosti S-Firma s.r.o. v ulici Vítězná mohou odkládat kovy. Papír, plast, sklo a nápojový karton z barevných kontejnerů, putují na čáslavskou dotříďovací linku, odkud se odváží ke zpracovatelům k jejich dalšímu využití.  Z recyklovaného papíru se vyrábí např. toaletní papír, sešity nebo časopisy. Plastové obaly lze znovu využít na výrobu nových PET lahví, vázacích pásků či např. fleecového oblečení, ponožek nebo výplní do bund. Ze skla se znovu vyrobí sklenička a z nápojových katronů, tzv. tetrapaků se stane stavební deska.

Díky tomu, že občané města třídí staré a vysloužilé elektro, vznikly v roce 2016 čtyři nové zpevněné plochy pro kontejnery. Konkrétně v ulici Dolní, Koldova v Malíně, Buzulucká na Žižkově a v Městských sadech. Společnost ASEKOL a.s. na tento projekt přispěla částkou 40 000 Kč a rozšířila sběrnou síť o dalších šest červených stacionárních kontejnerů pro odložení drobného elektra. Celkem už můžeme využívat 21 červených kontejnerů Asekolu v ulicích města.

Děkujeme všem, kteří odpad třídí a zasloužili se o skvělé umístění v soutěži. Zároveň věříme, že motivace ke třídění odpadů i v  roce 2017 poroste. Tím poroste i šance na lepší umístění v dalším ročníku krajské soutěže.

Vzniknou čtyři nové zpevněné plochy kontejnerových stanovišť

72.jpg

 

Boj proti černým skládkám.

fotopast1.jpg

Město Kutná Hora investovalo finance do nákupu dvou kusů fotopastí, které budou pomáhat v boji proti černým skládkám. Každoročně platí Město Kutná Hora za likvidaci černých skládek v katastrálním území Kutné Hory okolo 50 tis. korun.

 

Proběhl velký jarní úklid v rámci akce Ukliďme Česko.

Dnem D, kdy se v nově pojmenované kampani „ Ukliďme svět, ukliďme Česko“ uklízelo opravdu v celé republice, byla sobota 16. dubna. Více o akci na www.UklidmeCesko.cz .

 


Všechny aktuality